Pupilopedia

Bokser

Bokser to rasa psów zaliczana - raczej do tych większych ras, acz nie największych. Zaklasyfikowany został do molosowatych (czyli psów z ras o ciężkiej, zwartej budowie, silnie umięśnionych) - wg klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Kynologicznej.
więcej

Alergia u psa i kota

Czym jest alergia? To nic innego jak uczulenie, nadwrażliwość organizmu na zetknięcie z alergenem, substancją wywołująca reakcję alergiczną. Charakterystyczne objawy alergii to- świąd i zaczerwienienie skóry, wylizywanie opuszek palcowych i przestrzeni między palcowych, podrażniona skóra, zadrapania, strupki, a także biegunki i wymioty.
więcej

Adopcja psa

Jeśli myślisz o czworonożnym przyjacielu, nowym członku rodziny to pamiętaj, że jest to decyzja, której konsekwencje odczujesz przez długie lata, należy wziąć odpowiedzialność za losy zwierzaka i podjąć mądrą decyzję.
więcej

Babeszioza

Pierwotniak przenoszony przez kleszcze Dermacentor reticulatus.
więcej

Borelioza

W skrócie kilka słow prawdy Boreliozie.
więcej

Maine coon

Maine Coon to rasa kotów, pochodzących z Ameryki Północnej. Na temat powstania tej rasy krąży wiele legend - ot choćby o połączeniu kotki z szopem (co niewątpliwie jest genetycznie niemożliwe) czy też z rysiem (gdzie prawdopodobieństwo jest znacznie większe).
więcej

Dysplazja biodrowa

Dysplazja biodrowa jest to wrodzone schorzenie stawów biodrowych, częściowo dziedziczne, występujące u ras średnich i dużych oraz olbrzymich.
więcej

Hu hu ha nasza zima zła

Wraz z pierwszymi mrozami i opadami śniegu , zaczynają się problemy właścicieli psów. Zimą należy zadbać szczególnie o nasze zwierzęta.
więcej

Pchły

Zewnętrzny pasożyt kręgowców zaliczany do rzędu owadów (podgromada owady uskrzydlone wtórnie bezskrzydłe).
więcej

Jak bezpiecznie podróżowac z psem

Co do podróżowania z psem samochodem, nie ma żadnych przepisów. Prawo o ruchu drogowym mówi jedynie, że zwierzę nie może ograniczać ruchów i widoczności kierowcy.
więcej